Manapság egyre több ember dönt egy magáncélra fenntartható jármű beszerzése mellett. Ez sokaknak elengedhetetlen a munkához és a mindennapi élethez is, viszont már az elején akadályokba ütköznek, mivel nem tudják, hogy milyen fajtát válasszanak.
Mennyire bízhatjuk rá magunkat az ismerősök tanácsára?
Amikor az ember tanácstalan az új autó megvásárlása ügyében, általában körbenéz az interneten. Azonban, ha egy laikusról van szó, akinek nem sok tapasztalata van ez ügyben, akkor mindenképp tanácsos, ha segítséget, vagy legalább véleményt kér az ügyben. A kérdés már csak az, hogy kinek a tanácsára kell hallgatni, és kiére nem. Ha a közeli ismerőseink látnak el tanáccsal, akkor biztosra vehetjük, hogy nem húzódik mögötte rossz szándék, vagy esetleg érdek. Viszont ennek az a hátránya, hogy az ismerősök akármilyen segítőkészek és jóindulatúak is, nem biztos, hogy számunkra is hasznos tanáccsal szolgálnak, hiszen nem mindig egyeznek meg a szempontok és az elvárások. Ráadásul akármennyire is szeretnének segíteni, lehet, hogy nem szakértők a témában és ezért rossz tanácsot adnak. A másik árnyoldala a dolognak az, hogy mivel közeliek, megengedik magunknak, hogy szubjektíven, esetleg elfogultan nyilatkozzanak egy olyanról, amely a realitásban nem pont úgy van, mint ahogy nekik tűnik. Persze ez nem törvényszerű, mert vannak olyan baráti segítségek, amelyek egyben szakértőiek és reálisak is. A lényeg, hogy meg tudjuk különböztetni egymástól ezt a kettőt.
Mi a helyzet a szakértői tanáccsal?
Ha az ember autót vásárol, mindenképpen biztonságban érzi magát, ha lehetősége nyílik, hogy előzetesen konzultáljon egy hozzáértővel. Ha az ismerősei között nem akad ilyen, akkor kénytelen lesz egy szakmabelihez fordulni. Rengeteg olyan szolgáltatás létezik, amely autókkal kapcsolatos tanácsadással foglalkozik. Ezeknek igénybe vétele nem kerül sok pénzbe, viszont van egy hátrányuk: nagyon sok köztük az olyan, amelyik a saját termékét, vagy az általa forgalmazott márkákat akarja a vevőre beszélni ahelyett, hogy az ő igényeinek megfelelően adná a tanácsot. Persze ezeknek a hátterében sem mindig rosszindulat áll, van, amikor az illető tényleg meg van győződve arról, hogy az általuk forgalmazott termék a lehető legjobb a piacon. Mindenesetre tanácsos utána nézni a dolognak, mielőtt az ember rábízná magát akárkinek is a véleményére. A legjobb, ha minél több emberrel konzultálunk, mielőtt egy olyan nagy dologba fognánk, mint az autóvásárlás.